Оренда землі - Тільки вигідні пропозиції

Оренда землі за участю державної платформи Прозорро – найвигідніший електронний аукціон, який виключає повну вірогідність корумпованих договорів. Реєструючись на офіційних порталах та приватних майданчиках продавці та покупці проходять верифікацію через державну базу даних. Саме така система електронних аукціонів в Україні забезпечує рівні права для кожного з учасників порталу.

Земельна ділянка, яка виставляється лотом в оренду, та вся інформація про власника та лот надається на прозорих умовах для кожного з учасників платформи. Крім того, повна інформація про результат аукціону та подальше розпорядження тим, чи іншим майном доступна для вивчення та ознайомлення усім громадським діячам.

Завдяки такій електронній системі, організатори Прозорро стимулюють у учасників порталу до прозорих дій з орендою землі, приміщень, транспорту та гарантують більший прибуток з виграшу тендеру. Крім того, оренда землі через інтернет аукціон Прозорро дозволяє приймати участь необмеженій кількості учасників.

оренда землі

Земельна оренда, як працює система на Uaplatform

Однією з найбільших платформ-партнерів електронної системи Прозорро з питань оренди землі та земельних ділянок різної форми власності є онлайн портал Uaplatform. Земельна оренда, як більшість інших пілотних та затверджених проектів державної системи Прозорро, відбувається на електронних аукціонах. Для проведення електронних торгів з оренди землі існують чіткі правила, які є обов’язковими для всіх учасників проекту:

  • Проведення аукціону відбувається лише протягом одного робочого дня;
  • Під час проведення аукціону кожен з учасників, який має бажання стати переможцем, повинен підвищити свою ставку. Яка повинна бути більша за ставку попереднього учасника;
  • Переможною ставкою аукціону є та, яка виявилася найбільшою на момент закінчення аукціону (кінець робочого часу) або якщо при активному раунді не виявилося ставки більшої за попередню;
  • Після встановлення переможця аукціону, учасник з найбільшою (переможною) ставкою підписує договір, який передбачає зазначення електронного цифрового підпису двох сторін.

При оренді земельної ділянки через електронну систему аукціону та торгів через державну онлайн систему Прозорро, учасник, який став переможцем у торгах зобов’язаний поставити підпис у електронному протоколі в день закінчення аукціону. У противному випадку, лаври переможця та фактичний перехід землі в орендну користування переходить до учасника, чия ставка була попередньою до суми потенційного учасника.

земельна оренда

Сайт офіційного партнера Прозорро Uaplatform передбачає визначення переможців та підписання протоколів лише у день закінчення аукціону. Не дивлячись на те, що голландська модель торгів передбачає відкладення підтвердження протоколу, оренда землі в системі Прозорро відбувається лише в той день, коли зазначено закінчення діючого аукціону про оренду того чи іншого майна.

Електронна система торгів, зокрема оренда землі, здійснюється за рахунок організатора аукціону або власника представленого майна. Крім того, проплата безпосереднього аукціону може відбуватися за сумарний рахунок обов’язкових внесків зареєстрованих учасників до відповідного лоту з оренди землі чи іншого нерухомого майна. Якщо витрати на проведення аукціону з оренди землі були закладені замовником або учасниками торгів, кінцеву вартість видатків нараховують кінцевому переможцю представленого лоту з оренди землі.

Оренда земельних ділянок в системі ProZorro: перспективи та переваги

Оренда земельних ділянок в Україні за допомогою електронної системи Прозорро – законне володіння певною земельною ділянкою на відведений термін, право користуватися якою на власний розсуд передбачено чинним законодавством та діючим договором про оренду земельної ділянки. Особливого попиту на оренду землі набувають земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Особливо це стосується тих земель, які знаходяться на балансі тих чи інших органів місцевого самоврядування, тобто держави.

Не дивлячись на те, що на даний час Україна підтримує мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, електронний сервіс Прозорро, передбачає цілковито прозорий процес оформлення землі в оренду, без жодного натяку на корумповані діяльності та на справедливих умовах оренди для майбутнього тимчасового власника.

Крім того, для кожного учасника системи Прозорро, оренда та продаж майна землі за участю офіційного сайту партнеру Uaplatform, має безліч переваг перед іншими організаторами торгів та аукціонів з приводу оренди землі та іншого майна різної форми власності:

  • Можливість вибору будь-якої земельної ділянки з запропонованих лотів, за допомогою державного кадастрового номеру;
  • Час подання первинної подачі заявки визначається заздалегідь;
  • Ціна лоту доступна до ознайомлення ще до початку аукціону.

Використовуючи сервіс партнеру Uaplatform ви економите час, кошти на придбання землі в оренду без жодних махінацій та подальшим володінням тимчасовим майном на законних підставах.