logo
Головна » новости-2 » Що таке Prozorro: принципи та переваги

Що таке Prozorro: принципи та переваги

Що таке Prozorro.Продажі?

Prozorro.Продажі – система, в котрій можна купити все, що продає держава. Це доступна для всіх база даних унікальних активів державної і комунальної власності, які продаються або здаються в оренду на аукціонах. Продається в цій системі абсолютне все: нерухомість, транспорт, земельні ділянки, кредитні портфелі та інше майно.

Система була створена у 2016 році за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національного Банку України.

Як працює Prozorro.Продажі?

Основна функція системи Prozorro.Продажі- гарантування безпеки аукціонів, тобто убезпечення їх від можливостей будь-якого втручання чи спроб вплинути на результат.

Перевагами даної системи є прозорість! Це означає, що ви маєте доступ до всіх лотів, які продає держава, вся інформація є у відкритому доступі та ніхто не може вплинути на хід аукціону. Хто дав найвищу ціну — забирає лот. Жодних інших непрозорих умов.

Дана система є дворівневою, тобто Prozorro.Продажі виступає виключно центральною базою даних усіх об’єктів, що підлягають продажу (1 рівень). Взаємодія організаторів та учасників із системою відбувається через комерційні майданчики (2 рівень) підключені до системи. Саме вони відповідають за реєстрацію учасників на аукціонах та якісну консультативну підтримку покупців.

Як вибрати майданчик? Що це?

Маркетплейс — це веб-майданчик, де інформацію про об’єкти надають треті сторони. Електронні майданчики Prozorro.Продажі — це акредитовані юридичні особи, підключені до системи, які співпрацюють з організаторами торгів та з потенційними покупцями.

Майданчики консультують, комунікують з клієнтами, допомагають зареєструватись в системі, правильно оголосити інформацію про торги та взяти участь в аукціонах, також стежать за їх результатами.

Всі платформи працюють за єдиною системою тарифів встановленою Законодавством та адміністратором системи. Відрізняються майданчики лише функціоналом , якістю обслуговування та інтерфесом. Лот, що виставляється на одному з майданчиків, стає миттєво доступним для покупців з будь-якого іншого майданчику у системі, незалежно від регіону.